DOMAİN.COM.TR

Mesafeli Satış Sözleşmesi

 1. WEB TASARIM, WEB YAZILIM, HOSTİNG, SUNUCU, DOMAİN, SEO, SMO, SMM, SOSYAL MEDYA, E-TİCARET ve DİJİTAL REKLAM SÖZLEŞMESİ

  MADDE 1: TARAFLAR VE TANIMLAR

  İş bu sözleşme  // 2022  müşterinin adresinde SPOR İNTERNET HİZMETLERİ ( Domain.com.tr olarak anılacaktır ) ile aşağıda adresi ve ticari ünvanı yazılı bulunan firma (MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında imzalanmıştır.

  İSİM SOYİSİM:

  ADRES:

  TEL:

  E-MAİL:

  TİCARİ ÜNVAN:

  VERGİ DAİRESİ: VERGİ NUMARASI:

    V.D.                                                                                                                               V.N.

  MADDE 2: SÖZLEŞMENİN KONUSU

  İşbu sözleşme MÜŞTERİ’nin iletişim, tanıtım, reklam ve benzeri hizmetleri yürütebilmek amacıyla ihtiyaç duyduğu web tasarımının Domain.com.tr tarafından hazırlaması hizmetini kapsamaktadır.

  Müşteri’nin web sitesi için gerekli olan sunucu, hosting, dedicated, domain vb. Hizmetlerin kullanımı ve yüklümlülükleri web sitemizde bulunan “Hizmet Sözleşmesi” sayfasında beyan edilmiştir. Bu sözleşmeye ek olarak web sitemizde bulunan “Hizmet Sözleşmesi” müşteri tarafından okunmuş ve kabul edilmiş olarak sayılacaktır. Müşteri Paneline kayıt esnasında da tüm sözleşmelerin kabulü ile ilgili onay müşteri tarafından verilmektedir. Web siteleri için hazırlanmış olan “Hizmet Sözleşmesi” web sitesini veya domainini bizde barındıran tüm müşteriler için geçerlidir. Firmamızın tüm web sitelerinde bulunan SÖZLEŞMELER ve https://www.domain.com.tr.com.tr/sozlesmeler/ adresinde bulunan; Hizmet Sözleşmesi, Kullanım Şartları, Gizlilik Sözleşmesi ve KVKK ile ilgili tüm sözleşmeleri okumuş, Kabul etmiş sayılacaktır.

  MADDE 3: MÜŞTERİ’NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

  MÜŞTERİ, web tabanlı yazılımların yükleneceği sunucu (server / hosting) sistemini ve bu sistemin çalışabilmesi için gerekli donanım/yazılım gereksinimlerini kendisi tedarik etmiş ise yapılacak olan hizmetin gereksinimlerine karşılıyor ise kullanılır. MÜŞTERİ, bu gereksinimleri kendisi sağlıyorsa herhangi bir teknik problemde, hacklenme, veri kaybı, site yedeklemesi, arıza gibi ortaya çıkan problemlerde tüm sorumluluğu üzerine aldığını Kabul eder. Müşteri hosting  hizmetini ve domain tescilini Domain.com.tr’dan talep ederse EK-2’de geçerli olan 2021  ücret  tablosu geçerli olacak ve web tasarım hizmet bedeline ilave edilecektir.

  Web tasarımın düzenlenmesi ve tasarlanması aşamasında gerekli olan resim ve yazılı dökümanları kendisi tedarik etmeli veya ettirmeli, resimleri bilgisayar ortamında veya yüksek kalitede Domain.com.tr’ye iletmelidir. E-ticaret siteleri içinde geçerlidir. Web sitesinde kullanılacak olan içeriklerin tedarik sorumlusuda Müşteridir. Müşterinin gerekli dökümanları zamanında vermemesinden kaynaklanan gecikmeden dolayı  Domain.com.tr  sorumlu tutulamaz. Bu aşamada işin iadesi talep edilemez.

  MÜŞTERİ, Domain.com.tr tarafından üretilen yazılımlarda kullanılan özel yazılım tekniklerinin telif hakkının Domain.com.tr’ye ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltılıp, dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder. Ayrıca web sitesinin tasarımının kopyalanarak bir başka sitede kullanılması Domain.com.tr’nin yazılı iznine bağlıdır.

  MÜŞTERİ, verdiği içeriklerin tüm fikir, düşünce, ifade, yorum, resim ve yazıların kendisine ait olduğunu, Domain.com.tr’nin hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.

  MÜŞTERİ, kendisine ait tüm yedeklerin ve verilerin güvenliğinden sorumludur. Herhangi bir sebepten dolayı bilgi kaybı yaşandığında Domain.com.tr mesul olmayacaktır. MÜŞTERİ bu durumdan doğabilecek zararlardan dolayı Domain.com.tr’den herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz. Hosting vb. Hizmet Domain.com.tr tarafından sağlanıyor olsada tüm yedeklemelerden ve bu yedekleri saklamakta MÜŞTERİ sorumludur.

  MÜŞTERİ, hostingi kendisi sağlaması durumunda web sitesi tamamlandıktan sonra yedeklerini almakla yükümlüdür. Olası sorunlarda Domain.com.tr hiçbir şekilde sorumlu değildir. Ancak MÜŞTERİ’NİN talep etmesi durumunda ücret karşılığı yedek alma işlemi Domain.com.tr tarafından gerçekleştirilecektir. Yedekleme hizmeti ise her site için geriye dönük olarak maksimum 1 aylık yedekleri kapsamaktadır. Eski yedekler sunucudan otomatik olarak silinmektedir.

  MÜŞTERİ, web site tasarımı ve diğer hizmetler ile ilgili belirlenen ücreti Domain.com.tr’nın belirlediği tarihlerde ödemekle yükümlüdür. İlgili tarihlerde ödeme yapılmadığında Domain.com.tr tüm hizmeti durdurma ve silme hakkına sahiptir. MÜŞTERİ aksi bir hak talep edemeyecektir.

  Yapılan web site veya yazılımlarında yapan firmanın sorumluluğunun bulunması sebebiyle sitede herhangi bir yerde bulunan “Web Tasarım” “Web Tasarım & SEO” “Firma Logosu” gibi ibarelerin kaldırılması yasaktır. Sitelerin footer kısmında bu ibareler yer almaktadır. Müşteri bu ibareleri kaldırma isteğinde bulunamaz. Copyright yazılarının kaldırılması durumunda siteler erişime kapatılacaktır.

  3.9. Müşteri, web sitelerinin yıllık ödeme tutarlarını zamanında yapmalıdır. Aksi taktirde hizmetler askıya alınacak, uyarı sonrası ödeme yapılmazsa tüm hizmetler tamamen silinecektir. Bu durumda Müşteri herhangi bir hak iddia edemez. Yıllık hosting, domain, bakım ve danışmanlık ücretleri Müşteriye sunulacaktır. Şayet yalnızca Hosting ve Domain hizmeti Müşteri tarafından sağlanıyorsa, Yıllık bakım ve danışmanlık ücreti olan 300 TL’yi Domain.com.tr’ye ödemek zorundadır.

  MADDE 4: Domain.com.tr’nin YÜKÜMLÜLÜKLERİ

  Müşteri’nin tanıtım ve reklam için ihtiyaç duyduğu hizmeti (web tasarımı ve diğer hizmetler) hazırlamakla yükümlüdür.

  Müşteri’ye sağlanmakta olan hizmetlerle ilgili oluşabilecek yazılımsal hataları ve sorunları 1 hafta içerisinde düzeltmekle yükümlüdür. Bu düzeltmeler için ücret talep edilmeyecektir. Domain.com.tr yalnızca sistemsel ortaya çıkan problemleri kapsayan durumlarda ücretsiz destek sağlamaktadır.

  Müşteri için hazırlanmış tasarımdaki mevcut bölümlerdeki basit değişiklikler (komple tasarım ve kod/blok/div/plugin ve yazılımsal değişikliği gerektirmeyen düzeltmeler) için, gerekli çalışmayı tamamladıktan sonra Domain.com.tr’nin belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri sisteme entegre edeceğini beyan eder. Bu düzeltmeler için ücret talep edilmeyecektir. Ancak özel istekler bu kapsamda yaptırılamaz.

  Müşteri tarafından talep edilen ek tasarım (tasarım ve kod değişikliği gerektiren düzeltmeler, sayfa eklemeler, anasayfa tasarım değişikliği, banner değişikliği v.b) için, gerekli çalışmayı tamamladıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri ek ücret mukabilinde sisteme entegre edeceğini beyan eder.

  Domain.com.tr, Tasarımını yapmış olduğu sitelerde hazır CMS (WordPress, Opencart vb.) alt yapısını kullanmaktadır. Müşteri özel bir talepte bulunmadığı sürece kullanılan hazır CMS sistemine itiraz edemeyecektir. Ek ücrete tabi olarak Müşterinin talepte bulunması ile Domain.com.tr site tasarımında php, asp, html ya da diğer sistemleri kullanılarak istenilen siteyi tasarlayacaktır.

  Domain.com.tr, Tüm Müşteri sitelerini periyodik olarak yedeklemek ile yükümlüdür. Bu yedeklemeler Haftalık ve Aylıktır. Fakat bu yedekler SADECE Domain.com.tr’nin hatasından kaynaklanan sistem sorunları sebebiyle yedeklerden geri dönüş yapılması içindir. Müşteri ile bu yedekleri paylaşmak zorunda değildir.

  Domain.com.tr, Müşterilerine hosting hizmeti sağladığı durumda yapılmaması gereken şartları bildirecektir. Buna rağmen kuralları ihlal eden kullanıcılar sebebiyle diğer kullanıcıların sistem sorunu yaşamasından Domain.com.tr asla sorumlu değildir. Sorumluluğu sorunu en kısa sürede çözmek için sunucu firması ile ortak çalışma yapmaktır.

  Domain.com.tr, Müşterilerine internet sitesinde belirtmiş olduğu saatlerde destek ve müşteri taleplerini yanıtlamak ile yükümlüdür. Destek saatleri Hafta içi sabah 09:00 – 18:00, Cumartesi 09:00 – 13:00 saatleridir. Bu saatlerde müşteri talepleri iş yoğunluğuna göre sırasıyla cevaplanmaktadır. Bu saatler haricinde gönderilen müşteri talepleri iyi niyete dayanarak ve müşterilerin mağdur olmaması sebebiyle cevaplanabilir. Destek hizmeti yapılan çalışmaların kayıt altında tutulabilmesi için SADECE “müşteri paneli” üzerinden yapılmaktadır. Telefon, mail ve whatsapp üzerinden ASLA destek verilmemektedir. Ancak acil durum, ya da mağduriyeti gidermek adına telefon ile destek Domain.com.tr’nin kendi insiyatifinde ve iş yoğunluğuna göre verilebilmektedir.

  Arama Motoru Optimizasyonu hizmeti veya diğer Dijital Pazarlama (SEO, SEM, SMM, SOSYAL MEDYA) hizmeti verilen müşterinin çalışma şablonunu oluşturmak ve çalışma programına göre işlemleri yapmak zorundadır. Ödemeler aylık veya yıllık olarak yapılır. Minimum çalışma süreleri sözleşme ile ortalama 6 aydan başlamaktadır. MÜŞTERİ bu süre zarfında peşinen veya aylık olarak düzenli ödeme yapmak zorundadır, aksi takdirde çalışmalar askıya alınacaktır.

  MADDE  5: GİZLİLİK VE GÜVENLİK

  Hem Domain.com.tr hem de MÜŞTERİ birbirlerinin gizlilik kurallarına saygı göstermelidir. Üçüncü sahışlarla paylaşılması zorunlu olmayan ve zaten diğer kişilerin ulaşımına açık olmayan tüm bilgiler gizli kabul edilip başka kişilerle paylaşılmamalıdır.

  5.1. Domain.com.tr ve MÜŞTERİ Dosya Transfer Yetkisi (FTP), Veritabanı, Yönetim Kontrol Paneli şifreleri ile site içeriğine ve veritabanına kayıtlı müşteri bilgileri ve özel bilgileri 3. kişi ve kuruluşlarla paylaşmayacağını ve kullandırmayacağını beyan ve taahhüt eder.

  5.2. MÜŞTERİNİN kendisi veya kendi çalışanlarının, herhangi bir kasıt, ihmal ya da kusurundan dolayı şifrelerin 3. kişi veya kuruluşların eline geçmesi halinde doğabilecek zararlardan Domain.com.tr mesul değildir.

  5.3. Domain.com.tr, yapmış olduğu yazılım, web sitesi işlemlerinde MÜŞTERİ’ye kesinlikle sunucu, hosting, ftp, admin paneli, veritabanı gibi önemli unsurlar oluşturan kısımların şifresini vermemektedir. Herhangi bir değişiklik, güncelleme veya ekleme işlemlerinde MÜŞTERİ Domain.com.tr’ye ulaşarak işlemlerini yaptırabilir. MÜŞTERİ bu konuda Domain.com.tr’den kesinlikle hak talep edemez.

  MADDE 6: ELEKTRONİK KAYITLARIN GEÇERLİLİĞİ

  6.1. Taraflar arasında ve tarafların yetkililerince yapılan ticket, e-posta, anlık mesaj, whatsapp ve faks gibi elektronik yazışma kayıtları, kanunen geçerli delil sayılarak, usul hukuku bağlamında kesin ve bağlayıcı delil olarak kabul edilmiştir.

  MADDE 7: TEBLİGATLAR

  7.1. İşbu sözleşme ve uygulanması ile ilgili olarak yapılacak her türlü tebligat için, taraflar, işbu sözleşmede yazılı adresleri, yasal ikametgah olarak belirlemişlerdir. Taraflar, bu adreslerde vaki değişiklikleri, diğer tarafa, noter kanalı veya iadeli taahhütlü mektup yolu ile bildirmedikleri takdirde, bu adreslerine yapılacak tebligatların geçerli, usulüne uygun ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

  MADDE 8: GARANTİ

  8.1. Web sitesinin, istenilen her türlü fonksiyonu yerine getirecek şekilde testleri tamamlandıktan sonra çalışır durumda yayımlandığı tarihten itibaren başlayacak ve toplam garanti süresi 1 yıl olacaktır.

  8.2. Domain.com.tr tarafından titizlikle geliştirilecek ve test aşamasında olası hatalardan arındırılacak web sitesinde, 1 yıllık garanti süresi içerisinde olabilecek yazılım veya tasarım hatalarının düzeltilmesinde veya sitenin çalışmaması durumunda müdahale edilip çalışır duruma getirilmesi esnasında herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

  8.3. Domain.com.tr tarafından verilen Dijital Reklam hizmetleri içerisinde bulunan Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hizmetin de belirli bir sıralama garantisi verilmemektedir. Anahtar kelimelere yalnızca “ilk sayfa” garantisi verilmekte olup, 1.2.3. sıra gibi bir sıralama garantisi verilmemektedir. Her çalışma için bu koşullar geçerli değildir. Kelimelerin ve Sitenin analizleri sonucunda çıkacak olan rapora göre çalışma şekli ve ücreti belirlenir. SEO,SMO,SEM ve SMM çalışmalarında ücretler aylık olarak ödenmekte olup ödeme gecikmelerinden kaynaklanan gerileme, düşme gibi durumlardan Domain.com.tr sorumlu tutulamaz. MÜŞTERİ ödeme planına göre düzenli olarak hizmet/hizmetler ödemelerini Domain.com.tr’ye düzenli olarak yapması gerekmektedir. SEO çalışmaları kısa süreli çalışmalar da etkili olmamakla beraber anında sonuçlar veren çalışmalar değildir. MÜŞTERİ bunun farkında ve bilincinde olarak bu sözleşmeyi imzalamış ve Kabul etmiş sayılır. Aksi hallerde Domain.com.tr bu durumlardan sorumlu tutulamaz. Çalışmalarda belirli bir süre verilemediğinden ortalama olarak 3-6 veya 6-12 ay şeklinde bir süre bildirimi yapılır. Ancak kesinlikle SEO çalışmalarında net zaman dilimi verilememektedir. Çalışma süresinde vazgeçen MÜŞTERİ, SEO işlemleri konusunda kesinlikle iade bedeli isteyemez. Çalışmalarda garanti verilemediğinden söz konusu olan çalışma da başarı elde edilemezse yapılan hiç bir çalışmanın ücreti geri iade edilemez. Müşteri bu şart ve koşulları okumuş, Kabul etmiş sayılır.

  8.4. Sosyal Medya (Facebook, Twitter, İnstagram) mecraları üzerinde takipçi, beğeni, çekilişle takipçi, yorum gibi hizmetlerinin hiçbirinde GARANTİ verilememektedir. Alınmış olan hizmetlerden düşüşler yaşanacağını MÜŞTERİ bilmektedir ve bunun sorumluluğunu kendisi almaktadır. Bu durumdan Domain.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz ve iade talep edilemez.

  8.5. Domain.com.tr, SEO, SEM, SMM, SMO gibi Dijital Reklam hizmeti altında vermiş olduğu tüm hizmetlerinin çalışma şekillerini ve bilgilerini özel ve gizli tutmaktadır. MÜŞTERİ hiçbir şekilde Domain.com.tr’den çalışma ile ilgili detay bilgilerini talep edemez. Örneğin, Backlink, Link çalışmaları gibi.. Domain.com.tr’nin özel olarak gördüğü ve MÜŞTERİ’ye ilettiği hiçbir bilgiyi MÜŞTERİ Domain.com.tr’den talep edemez. MÜŞTERİ’ye yapılan işlemlerde gizlilik derecesi bulunan maddeler açıklanmaz. Domain.com.tr bunları gizli tutmakta hak sahibidir. Domain.com.tr yaptığı işlemleri söyler ve ispat derecesi var ise ispatlar. Ancak nasıl yaptığını, ne aldığını, ne kullandığını gösteren detaylar sunmamaktadır.

  MADDE 9: ÜCRETLENDİRME ve ÖDEME

  İnstagram hizmetleri alınan hizmete göre fiyat değişikliği göstermektedir.

  Müşteri sözleşmeye konu olan ücretin %60’nı peşin olarak iş başlangıcında, iş bitişi ve onaylanmasının ardından, kalan %40’nı ücretini fatura kesim tarihinden 2 gün sonra ödeyecektir.

  Müşteri ödemeleri anlaşılan şekilde ödemekle yükümlüdür. Ödeme konusunda problem veya aksatma yaşatan müşterilerin hizmetleri sözleşmeye istinaden Domain.com.tr tarafından durdurulma/silinme hakkına sahiptir. Müşteri ödemelerini takip etmeli, faturasını istemekle yükümlüdür. Ödeme ile ilgili problemler oluşmasından kaynaklı olabilecek her türlü kesinti/engelleme gibi durumları müşteri kabul ve taahhüt etmiştir. Fiyatlara KDV dahil değildir.

  MADDE 10: İŞİN TAMAMLANMASI & İPTALİ

  Web sitesinin hazırlanması Müşteri haricinde bir sebepten dolayı iş tamamlanmayacak ise Domain.com.tr aldığı tüm ücretleri iade etmek zorundadır. Ancak iş yapılmaya başlanmış ise MÜŞTERİ hiçbir şekilde iade tutarı isteyemez ve hak talebinde bulunamaz. İşin ilerlememesi MÜŞTERİ kaynaklı ise iş iptali ve iadesi söz konusu değildir.

  . Müşteri için yapılmış olan tüm tasarımsal (web sitesi, web sitesi taslağı, web sitesi onaylanmış taslağı, kurumsal evraklar, logo, kartvizit ve diğer matbuu evraklar, mockup sunumlar dahil) ürünler/çalışmalar sözleşme sonrasında dijital olarak veya mail ile Müşteri’ye iletildiğinde / sunulduğunda Domain.com.tr işin %100’ünü tamamlamamış / teslim etmemiş olsa dahi peşin olarak aldığı sözleşme tutarında belirtilen %60’lık ön ödeme kısmını müşteri talep etmeyecektir.

  MADDE 11: PROJE DETAYI, YAPIMI ve TESLİMAT SÜRECİ

  Domain.com.tr müşteriye sağlayacağı internet adresi aracılığıyla müşterinin sitenin yapım aşamasını ve yapılan çalışmayı takip edebilmesini sağlayacaktır.

  MADDE 12: YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ

  İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 12 (oniki) maddeden, 8 (sekiz) sayfadan oluşan işbu sözleşme ../../2022 tarihinde 2 (İki) nüsha olarak düzenlenmiş olup, okunmuş ve imza altına alınmıştır. Sözleşme geçerliliği imzalandığı tarihten itibaren 1 (bir) yıldır. Yapılacak olan işlemlere göre sözleşme tarihi daha uzun veya bitiminde tekrar yapılması gerekmektedir.

  Müşteri                                                                                    Domain.com.tr

  KAŞE – İMZA                                                                                    KAŞE – İMZA

SÖZLEŞMEYİ PDF OLARAK İNDİR

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

×